دوره آیلتس(IELTS)

سامانه جهانی ارزشیابی زبان انگلیسی جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیری مهارت­های تخصصـی و یا کار و اقامت در کشـورهای انگلیسی زبان طراحی شده است. این آزمون دارای 9 سطح نمره، برای مشخص کردن سطح توانمندی زبانی داوطلبان است. نمره‌ی 1 نشان‌دهنده فردی با پایین‌ترین سطح زبان انگلیسی است و نمره‌ی 9 فردی را با بالاترین سطح زبانی (در حد زبان مادری) نشان می‌دهد. در این آزمون نیم نمره هم دیده می‌شود (مانند 6.5). دانشگاه‌ها معمولا نمره‌ای بین 6 و 7 از داوطلبان خود می‌خواهند. آنها گاهی برای پذیرش افراد در هر بخش یک حداقل نمره‌ای را می خواهند.

امتحان آیلتس به دو شکل برگزار می گردد:

نوع آکادمیک این امتحان برای افرادی مناسب است که به منظور ادامه تحصیل یا فراگیری مهارت‌های تخصصـی درخواست پذیرش داده‌اند و نوع جنرال آن برای مهاجرانی است که به کشورهای استرالیا، کانادا و بریتانیا مهاجرت کرده و می‌خواهند در دوره‌های دبیرستان یا فنی حرفه‌ای شرکت کنند و یا به تجربه کاری در یک محیط انگلیسی زبان نیاز دارند. هر دو شکل این امتحان ارزیابی معتبر و دقیقی از 4 مهارت زبانی (شنیداری، نوشتاری، خواندن و صحبت کردن) ارائه می‌دهد.

امتحان آیلتس در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، کانادا، ایرلند، نیوزیلند، بریتانیا و ایالات متحده، مورد تایید دانشگاه‌ها و کارفرمایان است. این امتحان هم چنین مورد تائید شرکت‌های دولتی و ادارات مهاجرت است.

امتحان فوق دارای 4 بخش است:

  1. بخش شنیداری- 4 قسمت است، 40 گزینه دارد و 30 دقیقه زمان برای آن درنظر گرفته شده است.
  2. بخش صحبت کردن- مصاحبه که حداکثر 15 دقیقه زمان آن است.
  3. بخش خواندن- برای مدل آکادمیک و جنرال متفاوت است- 3 قسمت و 40 گزینه دارد؛ 60 دقیقه زمان برای آن درنظر گرفته شده است.
  4. بخش نوشتاری- برای مدل آکادمیک و جنرال متفاوت است- 2 قسمت و 40 گزینه دارد؛ زمان آن 60 دقیقه است.

بخش های شنیداری، نوشتاری و خواندن در یک روز برگزار می گردد اما بخش صحبت کردن آن یک روز دیگر در همان هفته برگزار خواهد شد.

 

 

کتاب دوره: Mindset for IELTS

با کتاب های Mindset به فضایی قدم می‌گذارید که آیلتس را به راحتی لمس می‌کنید. این کتاب‌ها به فراگیران کمک می‌کند تا به بهترین نتیجه ممکن در آزمون دست یابند.
کتاب‌های Mindset این قابلیت را دارند تا متناسب با نیازهای فردی فراگیران برنامه‌ریزی شوند. Mindset که توسط طراحان آزمون IELTS نوشته شده است و دوره‌ای چند سطحی است، ضمن ارتقاء مهارت‌های زبان انگلیسی فراگیران آنها را به طور کامل برای روز آزمون آماده می‌کند.

Mindset، دوره‌ای 4 سطحی از دانشگاه کمبریج است که فرد را کاملا وارد فضای آزمون آیلتس می کند. ترکیب منحصر به فرد این کتاب‌ها با قراردادن محتوای چاپی و آنلاین در کنار هم این امکان را فراهم می‌کند که طول دوره و تمرکز روی هر مهارت را متناسب با نیاز زبان‌آموزان تنظیم کنید. درس‌های کتاب، موضوعی انتخاب شده‌اند، هر چهار مهارت را پوشش می‌دهند و به فرد کمک می‌کنند تا آنچه می‌خواهد را به آسانی به دست آورد. هر سطح استراتژی های یادگیری ، تمرین‌های مهارتی و آزمون محور را در برمی‌گیرد و به زبان آموزان کمک می‌کند تا به نمره مدنظر خود دست‌یابند. در نمونه‌های ارائه شده برای مهارت‌های آنلاین تمرین اضافی ارائه می‌گردد و مثال‌های دانش‌افزا به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا از بکاربردن اشتباهات رایج اجتناب کنند. این دوره با فراهم‌کردن امکان دسترسی به تست‌های معتبر آنلاین و تمرین‌های متعدد در بانک سوالات، برای دانشجویانی که برای آزمون آکادمیک آماده می‌شوند بسیار مناسب است، Mindset با توجه به نیاز اساتید آیلتس طراحی شده، از اساتید جدید پشتیبانی و آن‌ها را راهنمایی می‌کند. کتاب‌های Mindset با ایجاد پیوند بین فعالیت‌ها و آزمون به زبان‌آموزان حداکثر اعتماد به نفس ممکن را می‌دهد.

 

نحوه ارائه و تدریس آموزش کتاب مایندست آیلتس

Foundation

مجموعه مایندست آیلتس دارای 4 جلد می‌باشد که نخستین جلد آن مایندست سطح فاوندیشن یا پایه می‌باشد و جلدهای بعدی به ترتیب سطوح 1 و 2 و 3 می باشند.

این دوره برای زبان‌آموزان علاقه‌مند به حضور در دوره آیلتس با دانش زبانی  انتهای مقدماتی و یا ابتدای آن طراحی شده است.

در این دوره ضمن آشنایی داوطلبین با چهار مهارت اصلی IELTS بصورت مقدماتی، بر ارتقا سطح واژه و گرامر نیز می باشد.

مایندست فاوندیشن توسط موسسه کمبریج انگلستان که تهیه کننده این مجموعه آموزش برای آیلتس می‌باشد ، نمره 4.5 آیلتس شما تضمین شده است.

این کتاب  شامل 10 یونیت می‌باشد و در یک ترم تدریس می‌شود.

طول مدت دوره: ترم شامل12 جلسه آموزشی است.

ساعت دوره: 28 ساعت آموزشی

پس از گذراندن این دوره وارد سطح مایندست سطح 1 می‌شوید که نمره 5.5 آیلتس ، سطح 2 نمره 6.5 آیلتس و سطح سوم نمره 7.5 آیلتس شما را تضمین می‌کند.

 

Mindset 1

دوره IELTS DEVELOPING مناسب برای زبان آموزان سطوح  (پیش متوسطه) Pre-Intermediate که نیازمند دریافت نمره IELTS هستند می‌باشد. با پشت سرگذاشتن این دوره توقعِ آن می‌رود که داوطلب بتواند براحتی تا نمره ۵/۵ در هر مهارت دست پیدا کند.

در این دوره هر چهار مهارت اصلی IELTS شامل خواندن، نوشتن، شنیداری و گفتاری بصورت تفکیک شده در غالب کتبِ مجزا آموزش داده می‌شود. استفاده از کتاب Mindset for IELTS 1 این امکان را می‌دهد تا ضمن آماده‌سازی داوطلبین در مهارتهای اصلی IELTS، طیف وسیعی از لغات و موضوعات اصلی گرامر در IELTS را فرا گیرند. این مجموعه کتب در حال حاضر از پرطرفدارترین کتابهای IELTS در موسسات و مراکز آموزشی در سراسر دنیا می‌باشد.
در مجموعه‌ی Mindset for IELTS آموزش گام‌به‌گامِ سرفصل‌های آزمون IELTS در سطح (پیش متوسطه) A2 کمک بسیار زیادی در بالارفتن اعتماد به نفسِ داوطلب می‌کند. تکنیک‌های آزمون IELTS در هر مهارت به زبان ساده بیان شده و تمرین‌های متعدد در هر درس کمک می‌کند تا مطالب و موضوعاتِ هر درس در ذهنِ داوطلب بخوبی جا بیفتد.
این کتاب  شامل 10 یونیت می باشد و در یک ترم تدریس می‌شود.

طول مدت دوره: ترم شامل12 جلسه آموزشی است.

ساعت دوره: 28 ساعت آموزشی

 

Mindset 2

دوره IELTS PROGRESSIVE به عنوان دوره اصلی آیلتس بوده و زبان‌آموزان با سطح زبانِ متوسطه و به بالا برای کسب نمره ۶/۵ و بالاتر در IELTS مجاز به شرکت در آن می‌باشند.
حتی زبان آموزانیکه پیشتر آزمون IELTS را داده ولی به نمره ی دلخواه خود دست پیدا نکرده اند شرکت در این دوره بسیار توصیه میگردد.
دوره IELTS PROGRESSIVE با کتاب IELTS for Mindset 2 و با تاکید بر چهار مهارت اصلی آزمون IELTS شامل خواندن، نوشتن، شنیداری و گفتاری برگزار می‌گردد. هدف اصلی در این دوره ارتقاء سطحِ دانشِ زبان‌آموز تا حدی است که بتواند به نمره ۶/۵ و یا ۷ دست پیدا کند.

این کتاب  شامل 10 یونیت می‌باشد و در چهار ترم تدریس می‌شود.

طول مدت دوره: هر ترم شامل 10 جلسه آموزشی است.

ساعت دوره: 28 ساعت آموزشی

 

Mindset 3

دوره IELTS ADVANCED برای داوطلبینی طراحی شده که نیازمند دریافت نمره ۷ و بالاتر در هر مهارت از آزمون IELTS هستند. دوره  IELTS ADVANCED  با رویکرد آموزش نکات اصلی در آزمونِ IELTS و تمرین بیشتر در هر مهارت که داوطلب را برای رسیدن به نمره ی ۷، ۸ و بالاتر کمک می‌نماید.
با توجه به اینکه دغدغه بسیاری از داوطلبین در کسب نمره ۷ و بالاتر در دو مهارت نوشتاری و مهارت گفتاری می‌باشد، در این دوره تعداد جلسات بیشتری برای این دو مهارت در نظر گرفته شده است.

این کتاب  شامل 10 یونیت می‌باشد و در چهار ترم تدریس می شود.

طول مدت دوره: ترم شامل12 جلسه آموزشی است.

ساعت دوره: 28 ساعت آموزشی